Soczewki

jednoogniskowe

Soczewki jednoogniskowe przeznaczone są do korygowania większości wad wzroku:

-

Krótkowzroczność (myopia) – do korygowania służą tzw. soczewki minusowe

 

 

Soczewki te są cieńsze w środku i grubsze na krawędziach. Wraz ze wzrostem mocy soczewki rośnie również grubość na krawędzi soczewki. W przypadku wyższych mocy aby zapewnić jak najlepszy wygląd polecamy zastosowanie soczewek wycienianych (soczewki wysokoindeksowe) lub konstrukcji asferycznej. Możliwe jest również połączenie wysokiego indeksu soczewki z konstrukcją asferyczną w celu zapewnienia najlepszego możliwego wyglądu soczewek.

 

+

Dalekowzroczność (hyperopia) – do korygowania służą tzw. soczewki plusowe. 

 

 

W soczewkach tych wraz ze wzrostem mocy soczewki rośnie również grubość środkowa soczewki. Aby zapewnić ładniejszy wygląd soczewek polecamy zastosowanie konstrukcji asferycznej, wyższego indeksu soczewki lub optymalizacji polegającej na zaprojektowaniu soczewki specjalnie do wybranej przez Państwa soczewki. Możliwe jest również zastosowanie obydwu tych metod i uzyskanie doskonałego wyglądu okularów.

Astygmatyzm – do korygowania służą tzw. soczewki cylindryczne, zaprojektowanie specjalnie tak aby zapewnić dobre widzenie dla osób z tą wadą wzroku. Tak jak w przypadku krótkowzroczności i dalekowzroczności możliwe jest zastosowanie konstrukcji asferycznej, wysokiego indeksu soczewki  lub optymalizacji aby zapewnić możliwie najlepszy wygląd soczewek.